habitants · padró de 2026 · lloc 59 de 73
Can Baró
Habitants, renda, pisos turístics, propietaris dels habitatges, arbres i codis postals de Can Baró, amb fonts oficials.
2023 · lloc 36 de 73
2,6 per cada 1.000 habitants
habitants per hectàrea · 38,4 ha
38 per cada 1.000 habitants
El barri de Can Baró
S’enfila pel turó de la Rovira. Al cim hi ha les antigues bateries antiaèries de la Guerra Civil, avui un dels miradors més visitats de la ciutat.
Com és Can Baró?
Can Baró és un dels 11 barris del districte d'Horta-Guinardó. Hi viuen 9.645 persones, el 5,3% dels habitants del districte, en 38,4 hectàrees.
La renda disponible per persona el 2023 era de 23.797 €, un 3% per sobre de la mitjana del districte (23.161 €). En renda ocupa el lloc 36 dels 73 barris de Barcelona.
Al registre municipal hi consten 25 pisos turístics, 2,6 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2. Registre i anuncis →
A Airbnb hi havia 19 pisos sencers anunciats a Can Baró per a estades de fins a 31 nits: 4 sense número de registre i 1 amb un número que no és al registre municipal. A més, 3 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 33,3% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).
El 4,8% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 5,9%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 1,9 M€ d’IBI el 2026, uns 372 € de mitjana per habitatge.
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 7 obres a Can Baró, amb 397.514 € d’import (lloc 67 de 73 en diners). Obres i diners →
On és Can Baró?
En verd fosc, Can Baró; en verd clar, la resta de barris del districte d'Horta-Guinardó. Prem un altre barri per obrir-ne la fitxa.
Can Baró, el districte i la ciutat
| Indicador | Can Baró | Horta-Guinardó | Barcelona |
|---|---|---|---|
| Habitants · 2026 | 9.645 | 183.006 | 1.729.963 |
| Renda per persona · 2023 | 23.797 € | 23.161 € | — |
| Habitants per hectàrea | 251 | 154 | 170 |
| Pisos turístics per 1.000 habitants | 2,6 | 1,4 | 6,2 |
| Arbres al carrer per 1.000 habitants | 38 | 66 | 84 |
| Habitatges de titulars amb 5 o més · 2025 | 13,7% | 16,3% | 22,8% |
| Habitatges d’empreses · 2025 | 4,8% | 7,1% | 12,0% |
La renda del barri i la del districte són la mitjana de les seves seccions censals. El conjunt de dades no publica una xifra equivalent per a tota la ciutat. Les xifres de propietat del districte són la mitjana dels seus barris ponderada per habitatges.
De qui són els habitatges de Can Baró?
El 13,7% dels 4.406 habitatges de Can Baró són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 51 dels 73 barris.
Les empreses hi tenen el 4,8% dels habitatges i l’administració pública, l’1,0%.
- Particulars 92,5%
- Empreses 4,8%
- Administració 1,0%
- Altres 1,7%
Dades de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona. Compten els pisos que cada titular té dins de Barcelona i no equivalen a la definició legal de gran tenidor. Veure el rànquing dels 73 barris →
Quin codi postal té Can Baró?
La major part de Can Baró té el codi postal 08024; també hi ha adreces amb el 08032.
Només es mostren els codis amb un 5% o més de les adreces del barri.
Quins barris s’assemblen a Can Baró?
Els tres barris amb les xifres més semblants en habitants, renda, densitat, pisos turístics, arbres i propietat dels habitatges.
- El CollGràcia · 8.056 hab. · 23.822 €Compara ⇆
- La TeixoneraHorta-Guinardó · 12.727 hab. · 20.277 €Compara ⇆
- La SalutGràcia · 13.947 hab. · 29.059 €Compara ⇆
Busques un barri amb unes altres característiques? Prova Troba el teu barri.
Vols saber quan canviïn les dades de Can Baró?
T’enviem un correu quan publiquem dades noves d’aquest barri: habitants, renda, pisos turístics, propietat dels habitatges, arbres, obres noves i canvis grans als anuncis d’Airbnb. Res més, i sense publicitat.
Només fem servir el correu per enviar-te aquests avisos. Et pots donar de baixa des de qualsevol correu.
Can Baró en dades
Quants habitants té Can Baró?
Can Baró té 9.645 habitants segons el padró municipal de l’1 de gener de 2026. És el barri número 59 dels 73 de Barcelona per població.
A quin districte pertany Can Baró?
Can Baró és un barri del districte d'Horta-Guinardó, que té 11 barris i 183.006 habitants.
Quina és la renda per persona a Can Baró?
La renda disponible de les llars per persona era de 23.797 € el 2023. És la mitjana de les 7 seccions censals del barri.
Quin codi postal té Can Baró?
La major part de Can Baró té el codi postal 08024; també hi ha adreces amb el 08032. Els codis postals no segueixen els límits dels barris.
Quants pisos turístics hi ha a Can Baró?
Al registre municipal hi consten 25 pisos turístics, 2,6 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2.
Quants pisos s’anuncien a Airbnb a Can Baró?
A Airbnb hi havia 19 pisos sencers anunciats a Can Baró per a estades de fins a 31 nits: 4 sense número de registre i 1 amb un número que no és al registre municipal. A més, 3 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 33,3% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).
Quantes obres hi ha a Can Baró?
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 7 obres a Can Baró, amb 397.514 € d’import (lloc 67 de 73 en diners).
Quant soroll hi ha i quant IBI es paga a Can Baró?
El 4,8% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 5,9%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 1,9 M€ d’IBI el 2026, uns 372 € de mitjana per habitatge.
De qui són els habitatges de Can Baró?
El 13,7% dels 4.406 habitatges de Can Baró són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 51 dels 73 barris. Les empreses hi tenen el 4,8% dels habitatges i l’administració pública, l’1,0%. Dades de 2025 de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona; no equivalen a la definició legal de gran tenidor.
Open Data BCN · Població per sexe (padró de l’1 de gener de 2026) · Renda disponible de les llars per càpita (2023) · Habitatges d’ús turístic · Arbrat viari (recompte del 07.10.2026) · Adreces postals elementals · Unitats administratives (límits i superfície). Propietat dels habitatges: Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona, 2025.
Fonts i mètode →