Salta al contingut
BBCN.DADES
← Horta-Guinardó41
BARRI DE BARCELONA · HORTA-GUINARDÓ

La Vall d’Hebron

Habitants, renda, pisos turístics, propietaris dels habitatges, arbres i codis postals de la Vall d’Hebron, amb fonts oficials.

DADES VERIFICABLES
PDFInforme de la Vall d’HebronTotes les xifres del barri en una pàgina, per desar en PDF o imprimir
POBLACIÓ6.087

habitants · padró de 2026 · lloc 65 de 73

RENDA PER PERSONA25.743 €

2023 · lloc 25 de 73

PISOS TURÍSTICS1

0,2 per cada 1.000 habitants

DENSITAT82

habitants per hectàrea · 74,5 ha

ARBRES AL CARRER965

159 per cada 1.000 habitants

CONTEXT

El barri de la Vall d’Hebron

Es va reordenar per als Jocs Olímpics de 1992, quan va ser una de les quatre àrees olímpiques de la ciutat. El passeig de la Vall d’Hebron el separa de Montbau.

EN XIFRES

Com és la Vall d’Hebron?

La Vall d’Hebron és un dels 11 barris del districte d'Horta-Guinardó. Hi viuen 6.087 persones, el 3,3% dels habitants del districte, en 74,5 hectàrees.

La renda disponible per persona el 2023 era de 25.743 €, un 11% per sobre de la mitjana del districte (23.161 €). En renda ocupa el lloc 25 dels 73 barris de Barcelona.

Al registre municipal hi consten 1 pis turístic, 0,2 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2. Registre i anuncis →

A Airbnb hi havia 2 pisos sencers anunciats a la Vall d’Hebron per a estades de fins a 31 nits: 1 sense número de registre i 1 amb un número que no és al registre municipal. A més, 1 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 0,0% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).

El 22,1% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 28,9%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 1,7 M€ d’IBI el 2026, uns 409 € de mitjana per habitatge.

Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 9 obres a la Vall d’Hebron, amb 890.198 € d’import (lloc 62 de 73 en diners). Obres i diners →

SITUACIÓ

On és la Vall d’Hebron?

En verd fosc, la Vall d’Hebron; en verd clar, la resta de barris del districte d'Horta-Guinardó. Prem un altre barri per obrir-ne la fitxa.

COMPARACIÓ

La Vall d’Hebron, el districte i la ciutat

IndicadorLa Vall d’HebronHorta-GuinardóBarcelona
Habitants · 20266.087183.0061.729.963
Renda per persona · 202325.743 €23.161 €—
Habitants per hectàrea82154170
Pisos turístics per 1.000 habitants0,21,46,2
Arbres al carrer per 1.000 habitants1596684
Habitatges de titulars amb 5 o més · 20256,9%16,3%22,8%
Habitatges d’empreses · 20253,0%7,1%12,0%

La renda del barri i la del districte són la mitjana de les seves seccions censals. El conjunt de dades no publica una xifra equivalent per a tota la ciutat. Les xifres de propietat del districte són la mitjana dels seus barris ponderada per habitatges.

PROPIETAT · 2025

De qui són els habitatges de la Vall d’Hebron?

El 6,9% dels 2.647 habitatges de la Vall d’Hebron són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 70 dels 73 barris.

Les empreses hi tenen el 3,0% dels habitatges i l’administració pública, el 3,6%.

  • Particulars 92,8%
  • Empreses 3,0%
  • Administració 3,6%
  • Altres 0,6%

Dades de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona. Compten els pisos que cada titular té dins de Barcelona i no equivalen a la definició legal de gran tenidor. Veure el rànquing dels 73 barris →

CODI POSTAL

Quin codi postal té la Vall d’Hebron?

El codi postal de la Vall d’Hebron és el 08035.

Només es mostren els codis amb un 5% o més de les adreces del barri.

EQUIPAMENTS

Biblioteques i espais de lectura a la Vall d’Hebron

  • CRAI - Biblioteca del Pavelló de la RepúblicaAv Cardenal Vidal i Barraquer, 34*36
  • Tennis MuseumPasseig de la Vall d'Hebron, 196
  • Museu de Carruatges del FomentPl Josep Pallach, 8
  • Centre Educatiu CETT - Escola d'Hoteleria i TurismeBiblioteca · Av Can Marcet, 36*38

El conjunt inclou biblioteques, arxius i espais públics i privats. Veure totes les del districte →

BARRIS BESSONS

Quins barris s’assemblen a la Vall d’Hebron?

Els tres barris amb les xifres més semblants en habitants, renda, densitat, pisos turístics, arbres i propietat dels habitatges.

Busques un barri amb unes altres característiques? Prova Troba el teu barri.

AVISOS

Vols saber quan canviïn les dades de la Vall d’Hebron?

T’enviem un correu quan publiquem dades noves d’aquest barri: habitants, renda, pisos turístics, propietat dels habitatges, arbres, obres noves i canvis grans als anuncis d’Airbnb. Res més, i sense publicitat.

Només fem servir el correu per enviar-te aquests avisos. Et pots donar de baixa des de qualsevol correu.

PREGUNTES FREQÜENTS

La Vall d’Hebron en dades

Quants habitants té la Vall d’Hebron?

La Vall d’Hebron té 6.087 habitants segons el padró municipal de l’1 de gener de 2026. És el barri número 65 dels 73 de Barcelona per població.

A quin districte pertany la Vall d’Hebron?

La Vall d’Hebron és un barri del districte d'Horta-Guinardó, que té 11 barris i 183.006 habitants.

Quina és la renda per persona a la Vall d’Hebron?

La renda disponible de les llars per persona era de 25.743 € el 2023. És la mitjana de les 4 seccions censals del barri.

Quin codi postal té la Vall d’Hebron?

El codi postal de la Vall d’Hebron és el 08035. Els codis postals no segueixen els límits dels barris.

Quants pisos turístics hi ha a la Vall d’Hebron?

Al registre municipal hi consten 1 pis turístic, 0,2 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2.

Quants pisos s’anuncien a Airbnb a la Vall d’Hebron?

A Airbnb hi havia 2 pisos sencers anunciats a la Vall d’Hebron per a estades de fins a 31 nits: 1 sense número de registre i 1 amb un número que no és al registre municipal. A més, 1 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 0,0% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).

Quantes obres hi ha a la Vall d’Hebron?

Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 9 obres a la Vall d’Hebron, amb 890.198 € d’import (lloc 62 de 73 en diners).

Quant soroll hi ha i quant IBI es paga a la Vall d’Hebron?

El 22,1% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 28,9%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 1,7 M€ d’IBI el 2026, uns 409 € de mitjana per habitatge.

De qui són els habitatges de la Vall d’Hebron?

El 6,9% dels 2.647 habitatges de la Vall d’Hebron són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 70 dels 73 barris. Les empreses hi tenen el 3,0% dels habitatges i l’administració pública, el 3,6%. Dades de 2025 de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona; no equivalen a la definició legal de gran tenidor.

FONTS OFICIALS

Open Data BCN · Població per sexe (padró de l’1 de gener de 2026) · Renda disponible de les llars per càpita (2023) · Habitatges d’ús turístic · Arbrat viari (recompte del 07.10.2026) · Adreces postals elementals · Unitats administratives (límits i superfície). Propietat dels habitatges: Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona, 2025.

Fonts i mètode →