Salta al contingut
BBCN.DADES
← Sant Martí64
BARRI DE BARCELONA · SANT MARTÍ

El Camp de l’Arpa del Clot

Habitants, renda, pisos turístics, propietaris dels habitatges, arbres i codis postals del Camp de l’Arpa del Clot, amb fonts oficials.

DADES VERIFICABLES
PDFInforme del Camp de l’Arpa del ClotTotes les xifres del barri en una pàgina, per desar en PDF o imprimir
POBLACIÓ39.535

habitants · padró de 2026 · lloc 12 de 73

RENDA PER PERSONA24.664 €

2023 · lloc 28 de 73

PISOS TURÍSTICS295

7,5 per cada 1.000 habitants

DENSITAT534

habitants per hectàrea · 74,1 ha

ARBRES AL CARRER2.011

51 per cada 1.000 habitants

CONTEXT

El barri del Camp de l’Arpa del Clot

Es va urbanitzar seguint la trama de l’Eixample. El carrer de Rogent, de vianants, n’és l’eix comercial.

EN XIFRES

Com és el Camp de l’Arpa del Clot?

El Camp de l’Arpa del Clot és un dels 10 barris del districte de Sant Martí. Hi viuen 39.535 persones, el 16% dels habitants del districte, en 74,1 hectàrees.

La renda disponible per persona el 2023 era de 24.664 €, un 3% per sobre de la mitjana del districte (23.884 €). En renda ocupa el lloc 28 dels 73 barris de Barcelona.

Al registre municipal hi consten 295 pisos turístics, 7,5 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2. Registre i anuncis →

A Airbnb hi havia 171 pisos sencers anunciats al Camp de l’Arpa del Clot per a estades de fins a 31 nits: 67 sense número de registre i 33 amb un número que no és al registre municipal. A més, 29 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 63,6% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).

El 27,2% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 30,1%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 10,7 M€ d’IBI el 2026, uns 455 € de mitjana per habitatge.

Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 19 obres al Camp de l’Arpa del Clot, amb 1,3 M€ d’import (lloc 58 de 73 en diners). Obres i diners →

SITUACIÓ

On és el Camp de l’Arpa del Clot?

En verd fosc, el Camp de l’Arpa del Clot; en verd clar, la resta de barris del districte de Sant Martí. Prem un altre barri per obrir-ne la fitxa.

COMPARACIÓ

El Camp de l’Arpa del Clot, el districte i la ciutat

IndicadorEl Camp de l’Arpa del ClotSant MartíBarcelona
Habitants · 202639.535252.6251.729.963
Renda per persona · 202324.664 €23.884 €—
Habitants per hectàrea534242170
Pisos turístics per 1.000 habitants7,54,96,2
Arbres al carrer per 1.000 habitants5111884
Habitatges de titulars amb 5 o més · 202520,2%14,7%22,8%
Habitatges d’empreses · 202510,3%8,3%12,0%

La renda del barri i la del districte són la mitjana de les seves seccions censals. El conjunt de dades no publica una xifra equivalent per a tota la ciutat. Les xifres de propietat del districte són la mitjana dels seus barris ponderada per habitatges.

PROPIETAT · 2025

De qui són els habitatges del Camp de l’Arpa del Clot?

El 20,2% dels 19.488 habitatges del Camp de l’Arpa del Clot són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 32 dels 73 barris.

Les empreses hi tenen el 10,3% dels habitatges i l’administració pública, el 0,2%.

  • Particulars 88,4%
  • Empreses 10,3%
  • Administració 0,2%
  • Altres 1,1%

Dades de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona. Compten els pisos que cada titular té dins de Barcelona i no equivalen a la definició legal de gran tenidor. Veure el rànquing dels 73 barris →

CODI POSTAL

Quin codi postal té el Camp de l’Arpa del Clot?

La major part del Camp de l’Arpa del Clot té el codi postal 08026; també hi ha adreces amb el 08041.

Només es mostren els codis amb un 5% o més de les adreces del barri.

EQUIPAMENTS

Biblioteques i espais de lectura al Camp de l’Arpa del Clot

  • Biblioteca El Camp de l'Arpa - Caterina AlbertCarrer de la Indústria, 295

El conjunt inclou biblioteques, arxius i espais públics i privats. Veure totes les del districte →

BARRIS BESSONS

Quins barris s’assemblen al Camp de l’Arpa del Clot?

Els tres barris amb les xifres més semblants en habitants, renda, densitat, pisos turístics, arbres i propietat dels habitatges.

Busques un barri amb unes altres característiques? Prova Troba el teu barri.

AVISOS

Vols saber quan canviïn les dades del Camp de l’Arpa del Clot?

T’enviem un correu quan publiquem dades noves d’aquest barri: habitants, renda, pisos turístics, propietat dels habitatges, arbres, obres noves i canvis grans als anuncis d’Airbnb. Res més, i sense publicitat.

Només fem servir el correu per enviar-te aquests avisos. Et pots donar de baixa des de qualsevol correu.

PREGUNTES FREQÜENTS

El Camp de l’Arpa del Clot en dades

Quants habitants té el Camp de l’Arpa del Clot?

El Camp de l’Arpa del Clot té 39.535 habitants segons el padró municipal de l’1 de gener de 2026. És el barri número 12 dels 73 de Barcelona per població.

A quin districte pertany el Camp de l’Arpa del Clot?

El Camp de l’Arpa del Clot és un barri del districte de Sant Martí, que té 10 barris i 252.625 habitants.

Quina és la renda per persona al Camp de l’Arpa del Clot?

La renda disponible de les llars per persona era de 24.664 € el 2023. És la mitjana de les 25 seccions censals del barri.

Quin codi postal té el Camp de l’Arpa del Clot?

La major part del Camp de l’Arpa del Clot té el codi postal 08026; també hi ha adreces amb el 08041. Els codis postals no segueixen els límits dels barris.

Quants pisos turístics hi ha al Camp de l’Arpa del Clot?

Al registre municipal hi consten 295 pisos turístics, 7,5 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2.

Quants pisos s’anuncien a Airbnb al Camp de l’Arpa del Clot?

A Airbnb hi havia 171 pisos sencers anunciats al Camp de l’Arpa del Clot per a estades de fins a 31 nits: 67 sense número de registre i 33 amb un número que no és al registre municipal. A més, 29 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 63,6% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).

Quantes obres hi ha al Camp de l’Arpa del Clot?

Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 19 obres al Camp de l’Arpa del Clot, amb 1,3 M€ d’import (lloc 58 de 73 en diners).

Quant soroll hi ha i quant IBI es paga al Camp de l’Arpa del Clot?

El 27,2% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 30,1%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 10,7 M€ d’IBI el 2026, uns 455 € de mitjana per habitatge.

De qui són els habitatges del Camp de l’Arpa del Clot?

El 20,2% dels 19.488 habitatges del Camp de l’Arpa del Clot són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 32 dels 73 barris. Les empreses hi tenen el 10,3% dels habitatges i l’administració pública, el 0,2%. Dades de 2025 de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona; no equivalen a la definició legal de gran tenidor.

FONTS OFICIALS

Open Data BCN · Població per sexe (padró de l’1 de gener de 2026) · Renda disponible de les llars per càpita (2023) · Habitatges d’ús turístic · Arbrat viari (recompte del 07.10.2026) · Adreces postals elementals · Unitats administratives (límits i superfície). Propietat dels habitatges: Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona, 2025.

Fonts i mètode →