habitants · padró de 2026 · lloc 71 de 73
Can Peguera
Habitants, renda, pisos turístics, propietaris dels habitatges, arbres i codis postals de Can Peguera, amb fonts oficials.
2023 · lloc 66 de 73
0,0 per cada 1.000 habitants
habitants per hectàrea · 11,9 ha
183 per cada 1.000 habitants
El barri de Can Peguera
Va néixer el 1929 com un dels quatre grups de cases barates de Barcelona i és l’únic que es conserva sencer. És un barri petit de cases de planta baixa.
Com és Can Peguera?
Can Peguera és un dels 13 barris del districte de Nou Barris. Hi viuen 2.122 persones, el 1,2% dels habitants del districte, en 11,9 hectàrees.
La renda disponible per persona el 2023 era de 15.995 €, un 15% per sota de la mitjana del districte (18.909 €). En renda ocupa el lloc 66 dels 73 barris de Barcelona.
Al registre municipal no hi consta cap pis turístic en aquest barri. La mitjana de la ciutat és de 6,2 per cada 1.000 habitants.
El 0,3% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i l’1,5%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 0,2 M€ d’IBI el 2026, uns 149 € de mitjana per habitatge.
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 5 obres a Can Peguera, amb 25.000 € d’import (lloc 71 de 73 en diners). Obres i diners →
On és Can Peguera?
En verd fosc, Can Peguera; en verd clar, la resta de barris del districte de Nou Barris. Prem un altre barri per obrir-ne la fitxa.
Can Peguera, el districte i la ciutat
| Indicador | Can Peguera | Nou Barris | Barcelona |
|---|---|---|---|
| Habitants · 2026 | 2.122 | 183.280 | 1.729.963 |
| Renda per persona · 2023 | 15.995 € | 18.909 € | — |
| Habitants per hectàrea | 178 | 227 | 170 |
| Pisos turístics per 1.000 habitants | 0,0 | 0,2 | 6,2 |
| Arbres al carrer per 1.000 habitants | 183 | 74 | 84 |
| Habitatges de titulars amb 5 o més · 2025 | 77,2% | 13,9% | 22,8% |
| Habitatges d’empreses · 2025 | 0,4% | 6,5% | 12,0% |
La renda del barri i la del districte són la mitjana de les seves seccions censals; aquest barri només en té dues. El conjunt de dades no publica una xifra equivalent per a tota la ciutat. Les xifres de propietat del districte són la mitjana dels seus barris ponderada per habitatges.
De qui són els habitatges de Can Peguera?
El 77,2% dels 903 habitatges de Can Peguera són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 1 dels 73 barris.
Les empreses hi tenen el 0,4% dels habitatges i l’administració pública, el 76,6%. Sense comptar el parc públic, els titulars amb cinc o més en tenen al voltant del 0,6%.
- Particulars 22,8%
- Empreses 0,4%
- Administració 76,6%
- Altres 0,2%
Dades de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona. Compten els pisos que cada titular té dins de Barcelona i no equivalen a la definició legal de gran tenidor. Veure el rànquing dels 73 barris →
Quin codi postal té Can Peguera?
La major part de Can Peguera té el codi postal 08031; també hi ha adreces amb el 08042.
Només es mostren els codis amb un 5% o més de les adreces del barri.
Quins barris s’assemblen a Can Peguera?
Els tres barris amb les xifres més semblants en habitants, renda, densitat, pisos turístics, arbres i propietat dels habitatges.
- Torre BaróNou Barris · 3.236 hab. · 14.873 €Compara ⇆
- VallbonaNou Barris · 1.440 hab. · 15.483 €Compara ⇆
- Sant Genís dels AgudellsHorta-Guinardó · 7.890 hab. · 20.527 €Compara ⇆
Busques un barri amb unes altres característiques? Prova Troba el teu barri.
Vols saber quan canviïn les dades de Can Peguera?
T’enviem un correu quan publiquem dades noves d’aquest barri: habitants, renda, pisos turístics, propietat dels habitatges, arbres, obres noves i canvis grans als anuncis d’Airbnb. Res més, i sense publicitat.
Només fem servir el correu per enviar-te aquests avisos. Et pots donar de baixa des de qualsevol correu.
Can Peguera en dades
Quants habitants té Can Peguera?
Can Peguera té 2.122 habitants segons el padró municipal de l’1 de gener de 2026. És el barri número 71 dels 73 de Barcelona per població.
A quin districte pertany Can Peguera?
Can Peguera és un barri del districte de Nou Barris, que té 13 barris i 183.280 habitants.
Quina és la renda per persona a Can Peguera?
La renda disponible de les llars per persona era de 15.995 € el 2023. És la mitjana de les 2 seccions censals del barri.
Quin codi postal té Can Peguera?
La major part de Can Peguera té el codi postal 08031; també hi ha adreces amb el 08042. Els codis postals no segueixen els límits dels barris.
Quants pisos turístics hi ha a Can Peguera?
Al registre municipal no hi consta cap pis turístic en aquest barri. La mitjana de la ciutat és de 6,2 per cada 1.000 habitants.
Quantes obres hi ha a Can Peguera?
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 5 obres a Can Peguera, amb 25.000 € d’import (lloc 71 de 73 en diners).
Quant soroll hi ha i quant IBI es paga a Can Peguera?
El 0,3% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i l’1,5%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 0,2 M€ d’IBI el 2026, uns 149 € de mitjana per habitatge.
De qui són els habitatges de Can Peguera?
El 77,2% dels 903 habitatges de Can Peguera són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 1 dels 73 barris. Les empreses hi tenen el 0,4% dels habitatges i l’administració pública, el 76,6%. Sense comptar el parc públic, els titulars amb cinc o més en tenen al voltant del 0,6%. Dades de 2025 de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona; no equivalen a la definició legal de gran tenidor.
Open Data BCN · Població per sexe (padró de l’1 de gener de 2026) · Renda disponible de les llars per càpita (2023) · Habitatges d’ús turístic · Arbrat viari (recompte del 07.10.2026) · Adreces postals elementals · Unitats administratives (límits i superfície). Propietat dels habitatges: Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona, 2025.
Fonts i mètode →