habitants · padró de 2026 · lloc 64 de 73
Canyelles
Habitants, renda, pisos turístics, propietaris dels habitatges, arbres i codis postals de Canyelles, amb fonts oficials.
2023 · lloc 50 de 73
0,3 per cada 1.000 habitants
habitants per hectàrea · 79 ha
114 per cada 1.000 habitants
El barri de Canyelles
És l’últim gran polígon d’habitatges que es va fer a Barcelona, als anys setanta, al peu de Collserola.
Com és Canyelles?
Canyelles és un dels 13 barris del districte de Nou Barris. Hi viuen 6.906 persones, el 3,8% dels habitants del districte, en 79 hectàrees.
La renda disponible per persona el 2023 era de 21.187 €, un 12% per sobre de la mitjana del districte (18.909 €). En renda ocupa el lloc 50 dels 73 barris de Barcelona.
Al registre municipal hi consten 2 pisos turístics, 0,3 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2. Registre i anuncis →
A Airbnb hi havia 0 pisos sencers anunciats a Canyelles per a estades de fins a 31 nits. A més, 0 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 0,0% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).
El 12,1% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 13,2%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 1,1 M€ d’IBI el 2026, uns 352 € de mitjana per habitatge.
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 5 obres a Canyelles (lloc 73 de 73 en diners). Obres i diners →
On és Canyelles?
En verd fosc, Canyelles; en verd clar, la resta de barris del districte de Nou Barris. Prem un altre barri per obrir-ne la fitxa.
Canyelles, el districte i la ciutat
| Indicador | Canyelles | Nou Barris | Barcelona |
|---|---|---|---|
| Habitants · 2026 | 6.906 | 183.280 | 1.729.963 |
| Renda per persona · 2023 | 21.187 € | 18.909 € | — |
| Habitants per hectàrea | 87 | 227 | 170 |
| Pisos turístics per 1.000 habitants | 0,3 | 0,2 | 6,2 |
| Arbres al carrer per 1.000 habitants | 114 | 74 | 84 |
| Habitatges de titulars amb 5 o més · 2025 | 2,6% | 13,9% | 22,8% |
| Habitatges d’empreses · 2025 | 0,4% | 6,5% | 12,0% |
La renda del barri i la del districte són la mitjana de les seves seccions censals. El conjunt de dades no publica una xifra equivalent per a tota la ciutat. Les xifres de propietat del districte són la mitjana dels seus barris ponderada per habitatges.
De qui són els habitatges de Canyelles?
El 2,6% dels 2.920 habitatges de Canyelles són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 73 dels 73 barris.
Les empreses hi tenen el 0,4% dels habitatges i l’administració pública, l’1,6%.
- Particulars 97,1%
- Empreses 0,4%
- Administració 1,6%
- Altres 0,9%
Dades de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona. Compten els pisos que cada titular té dins de Barcelona i no equivalen a la definició legal de gran tenidor. Veure el rànquing dels 73 barris →
Quin codi postal té Canyelles?
La major part de Canyelles té el codi postal 08042; també hi ha adreces amb els codis 08033 i 08035.
Només es mostren els codis amb un 5% o més de les adreces del barri.
Biblioteques i espais de lectura a Canyelles
- Biblioteca Canyelles - M. Àngels RivasRonda de la Guineueta Vella, 34
El conjunt inclou biblioteques, arxius i espais públics i privats. Veure totes les del districte →
Quins barris s’assemblen a Canyelles?
Els tres barris amb les xifres més semblants en habitants, renda, densitat, pisos turístics, arbres i propietat dels habitatges.
- MontbauHorta-Guinardó · 5.353 hab. · 22.919 €Compara ⇆
- La Vall d’HebronHorta-Guinardó · 6.087 hab. · 25.743 €Compara ⇆
- La Font d’en FarguesHorta-Guinardó · 9.845 hab. · 29.694 €Compara ⇆
Busques un barri amb unes altres característiques? Prova Troba el teu barri.
Vols saber quan canviïn les dades de Canyelles?
T’enviem un correu quan publiquem dades noves d’aquest barri: habitants, renda, pisos turístics, propietat dels habitatges, arbres, obres noves i canvis grans als anuncis d’Airbnb. Res més, i sense publicitat.
Només fem servir el correu per enviar-te aquests avisos. Et pots donar de baixa des de qualsevol correu.
Canyelles en dades
Quants habitants té Canyelles?
Canyelles té 6.906 habitants segons el padró municipal de l’1 de gener de 2026. És el barri número 64 dels 73 de Barcelona per població.
A quin districte pertany Canyelles?
Canyelles és un barri del districte de Nou Barris, que té 13 barris i 183.280 habitants.
Quina és la renda per persona a Canyelles?
La renda disponible de les llars per persona era de 21.187 € el 2023. És la mitjana de les 5 seccions censals del barri.
Quin codi postal té Canyelles?
La major part de Canyelles té el codi postal 08042; també hi ha adreces amb els codis 08033 i 08035. Els codis postals no segueixen els límits dels barris.
Quants pisos turístics hi ha a Canyelles?
Al registre municipal hi consten 2 pisos turístics, 0,3 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2.
Quants pisos s’anuncien a Airbnb a Canyelles?
A Airbnb hi havia 0 pisos sencers anunciats a Canyelles per a estades de fins a 31 nits. A més, 0 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 0,0% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).
Quantes obres hi ha a Canyelles?
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 5 obres a Canyelles (lloc 73 de 73 en diners).
Quant soroll hi ha i quant IBI es paga a Canyelles?
El 12,1% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 13,2%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 1,1 M€ d’IBI el 2026, uns 352 € de mitjana per habitatge.
De qui són els habitatges de Canyelles?
El 2,6% dels 2.920 habitatges de Canyelles són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 73 dels 73 barris. Les empreses hi tenen el 0,4% dels habitatges i l’administració pública, l’1,6%. Dades de 2025 de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona; no equivalen a la definició legal de gran tenidor.
Open Data BCN · Població per sexe (padró de l’1 de gener de 2026) · Renda disponible de les llars per càpita (2023) · Habitatges d’ús turístic · Arbrat viari (recompte del 07.10.2026) · Adreces postals elementals · Unitats administratives (límits i superfície). Propietat dels habitatges: Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona, 2025.
Fonts i mètode →