habitants · padró de 2026 · lloc 68 de 73
Torre Baró
Habitants, renda, pisos turístics, propietaris dels habitatges, arbres i codis postals de Torre Baró, amb fonts oficials.
2023 · lloc 72 de 73
0,0 per cada 1.000 habitants
habitants per hectàrea · 174,2 ha
114 per cada 1.000 habitants
El barri de Torre Baró
És a la serra de Collserola i té molt poca densitat. El castell de Torre Baró, un edifici inacabat de principis del segle XX, fa de mirador.
Com és Torre Baró?
Torre Baró és un dels 13 barris del districte de Nou Barris. Hi viuen 3.236 persones, el 1,8% dels habitants del districte, en 174,2 hectàrees.
La renda disponible per persona el 2023 era de 14.873 €, un 21% per sota de la mitjana del districte (18.909 €). En renda ocupa el lloc 72 dels 73 barris de Barcelona.
Al registre municipal no hi consta cap pis turístic en aquest barri. La mitjana de la ciutat és de 6,2 per cada 1.000 habitants. Registre i anuncis →
A Airbnb hi havia 1 pis sencer anunciats a Torre Baró per a estades de fins a 31 nits: 0 sense número de registre i 0 amb un número que no és al registre municipal. A més, 0 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 0,0% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).
El 22,6% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 27,7%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 0,3 M€ d’IBI el 2026, uns 150 € de mitjana per habitatge.
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 15 obres a Torre Baró, amb 3,3 M€ d’import (lloc 47 de 73 en diners). Obres i diners →
On és Torre Baró?
En verd fosc, Torre Baró; en verd clar, la resta de barris del districte de Nou Barris. Prem un altre barri per obrir-ne la fitxa.
Torre Baró, el districte i la ciutat
| Indicador | Torre Baró | Nou Barris | Barcelona |
|---|---|---|---|
| Habitants · 2026 | 3.236 | 183.280 | 1.729.963 |
| Renda per persona · 2023 | 14.873 € | 18.909 € | — |
| Habitants per hectàrea | 19 | 227 | 170 |
| Pisos turístics per 1.000 habitants | 0,0 | 0,2 | 6,2 |
| Arbres al carrer per 1.000 habitants | 114 | 74 | 84 |
| Habitatges de titulars amb 5 o més · 2025 | 35,1% | 13,9% | 22,8% |
| Habitatges d’empreses · 2025 | 3,8% | 6,5% | 12,0% |
La renda del barri i la del districte són la mitjana de les seves seccions censals; aquest barri només en té dues. El conjunt de dades no publica una xifra equivalent per a tota la ciutat. Les xifres de propietat del districte són la mitjana dels seus barris ponderada per habitatges.
De qui són els habitatges de Torre Baró?
El 35,1% dels 1.520 habitatges de Torre Baró són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 9 dels 73 barris.
Les empreses hi tenen el 3,8% dels habitatges i l’administració pública, el 29,5%. Sense comptar el parc públic, els titulars amb cinc o més en tenen al voltant del 5,6%.
- Particulars 64,5%
- Empreses 3,8%
- Administració 29,5%
- Altres 2,2%
Dades de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona. Compten els pisos que cada titular té dins de Barcelona i no equivalen a la definició legal de gran tenidor. Veure el rànquing dels 73 barris →
Quin codi postal té Torre Baró?
El codi postal de Torre Baró és el 08033.
Només es mostren els codis amb un 5% o més de les adreces del barri.
Biblioteques i espais de lectura a Torre Baró
- Biblioteca Zona Nord - Mària SánchezCarrer de Vallcivera, 3*LB
El conjunt inclou biblioteques, arxius i espais públics i privats. Veure totes les del districte →
Quins barris s’assemblen a Torre Baró?
Els tres barris amb les xifres més semblants en habitants, renda, densitat, pisos turístics, arbres i propietat dels habitatges.
- VallbonaNou Barris · 1.440 hab. · 15.483 €Compara ⇆
- La Trinitat NovaNou Barris · 8.128 hab. · 15.295 €Compara ⇆
- El Bon PastorSant Andreu · 15.871 hab. · 18.735 €Compara ⇆
Busques un barri amb unes altres característiques? Prova Troba el teu barri.
Vols saber quan canviïn les dades de Torre Baró?
T’enviem un correu quan publiquem dades noves d’aquest barri: habitants, renda, pisos turístics, propietat dels habitatges, arbres, obres noves i canvis grans als anuncis d’Airbnb. Res més, i sense publicitat.
Només fem servir el correu per enviar-te aquests avisos. Et pots donar de baixa des de qualsevol correu.
Torre Baró en dades
Quants habitants té Torre Baró?
Torre Baró té 3.236 habitants segons el padró municipal de l’1 de gener de 2026. És el barri número 68 dels 73 de Barcelona per població.
A quin districte pertany Torre Baró?
Torre Baró és un barri del districte de Nou Barris, que té 13 barris i 183.280 habitants.
Quina és la renda per persona a Torre Baró?
La renda disponible de les llars per persona era de 14.873 € el 2023. És la mitjana de les 2 seccions censals del barri.
Quin codi postal té Torre Baró?
El codi postal de Torre Baró és el 08033. Els codis postals no segueixen els límits dels barris.
Quants pisos turístics hi ha a Torre Baró?
Al registre municipal no hi consta cap pis turístic en aquest barri. La mitjana de la ciutat és de 6,2 per cada 1.000 habitants.
Quants pisos s’anuncien a Airbnb a Torre Baró?
A Airbnb hi havia 1 pis sencer anunciats a Torre Baró per a estades de fins a 31 nits: 0 sense número de registre i 0 amb un número que no és al registre municipal. A més, 0 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 0,0% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).
Quantes obres hi ha a Torre Baró?
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 15 obres a Torre Baró, amb 3,3 M€ d’import (lloc 47 de 73 en diners).
Quant soroll hi ha i quant IBI es paga a Torre Baró?
El 22,6% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 27,7%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 0,3 M€ d’IBI el 2026, uns 150 € de mitjana per habitatge.
De qui són els habitatges de Torre Baró?
El 35,1% dels 1.520 habitatges de Torre Baró són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 9 dels 73 barris. Les empreses hi tenen el 3,8% dels habitatges i l’administració pública, el 29,5%. Sense comptar el parc públic, els titulars amb cinc o més en tenen al voltant del 5,6%. Dades de 2025 de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona; no equivalen a la definició legal de gran tenidor.
Open Data BCN · Població per sexe (padró de l’1 de gener de 2026) · Renda disponible de les llars per càpita (2023) · Habitatges d’ús turístic · Arbrat viari (recompte del 07.10.2026) · Adreces postals elementals · Unitats administratives (límits i superfície). Propietat dels habitatges: Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona, 2025.
Fonts i mètode →