habitants · padró de 2026 · lloc 70 de 73
Baró de Viver
Habitants, renda, pisos turístics, propietaris dels habitatges, arbres i codis postals de Baró de Viver, amb fonts oficials.
2023 · lloc 71 de 73
0,0 per cada 1.000 habitants
habitants per hectàrea · 23 ha
258 per cada 1.000 habitants
El barri de Baró de Viver
Va néixer el 1929 com un dels grups de cases barates de la ciutat, que als anys vuitanta es van substituir per blocs. És un dels barris més petits i menys poblats.
Com és Baró de Viver?
Baró de Viver és un dels 7 barris del districte de Sant Andreu. Hi viuen 2.668 persones, el 1,7% dels habitants del districte, en 23 hectàrees.
La renda disponible per persona el 2023 era de 15.243 €, un 33% per sota de la mitjana del districte (22.810 €). En renda ocupa el lloc 71 dels 73 barris de Barcelona.
Al registre municipal no hi consta cap pis turístic en aquest barri. La mitjana de la ciutat és de 6,2 per cada 1.000 habitants.
El 19,9% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 24,0%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 0,2 M€ d’IBI el 2026, uns 208 € de mitjana per habitatge.
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 8 obres a Baró de Viver, amb 234.694 € d’import (lloc 69 de 73 en diners). Obres i diners →
On és Baró de Viver?
En verd fosc, Baró de Viver; en verd clar, la resta de barris del districte de Sant Andreu. Prem un altre barri per obrir-ne la fitxa.
Baró de Viver, el districte i la ciutat
| Indicador | Baró de Viver | Sant Andreu | Barcelona |
|---|---|---|---|
| Habitants · 2026 | 2.668 | 158.284 | 1.729.963 |
| Renda per persona · 2023 | 15.243 € | 22.810 € | — |
| Habitants per hectàrea | 116 | 240 | 170 |
| Pisos turístics per 1.000 habitants | 0,0 | 0,6 | 6,2 |
| Arbres al carrer per 1.000 habitants | 258 | 94 | 84 |
| Habitatges de titulars amb 5 o més · 2025 | 10,7% | 16,3% | 22,8% |
| Habitatges d’empreses · 2025 | 1,6% | 8,0% | 12,0% |
La renda del barri i la del districte són la mitjana de les seves seccions censals; aquest barri només en té dues. El conjunt de dades no publica una xifra equivalent per a tota la ciutat. Les xifres de propietat del districte són la mitjana dels seus barris ponderada per habitatges.
De qui són els habitatges de Baró de Viver?
El 10,7% dels 918 habitatges de Baró de Viver són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 62 dels 73 barris.
Les empreses hi tenen l’1,6% dels habitatges i l’administració pública, el 9,8%.
- Particulars 88,0%
- Empreses 1,6%
- Administració 9,8%
- Altres 0,6%
Dades de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona. Compten els pisos que cada titular té dins de Barcelona i no equivalen a la definició legal de gran tenidor. Veure el rànquing dels 73 barris →
Quin codi postal té Baró de Viver?
El codi postal de Baró de Viver és el 08030.
Només es mostren els codis amb un 5% o més de les adreces del barri.
Quins barris s’assemblen a Baró de Viver?
Els tres barris amb les xifres més semblants en habitants, renda, densitat, pisos turístics, arbres i propietat dels habitatges.
- La Trinitat NovaNou Barris · 8.128 hab. · 15.295 €Compara ⇆
- VallbonaNou Barris · 1.440 hab. · 15.483 €Compara ⇆
- La Vall d’HebronHorta-Guinardó · 6.087 hab. · 25.743 €Compara ⇆
Busques un barri amb unes altres característiques? Prova Troba el teu barri.
Vols saber quan canviïn les dades de Baró de Viver?
T’enviem un correu quan publiquem dades noves d’aquest barri: habitants, renda, pisos turístics, propietat dels habitatges, arbres, obres noves i canvis grans als anuncis d’Airbnb. Res més, i sense publicitat.
Només fem servir el correu per enviar-te aquests avisos. Et pots donar de baixa des de qualsevol correu.
Baró de Viver en dades
Quants habitants té Baró de Viver?
Baró de Viver té 2.668 habitants segons el padró municipal de l’1 de gener de 2026. És el barri número 70 dels 73 de Barcelona per població.
A quin districte pertany Baró de Viver?
Baró de Viver és un barri del districte de Sant Andreu, que té 7 barris i 158.284 habitants.
Quina és la renda per persona a Baró de Viver?
La renda disponible de les llars per persona era de 15.243 € el 2023. És la mitjana de les 2 seccions censals del barri.
Quin codi postal té Baró de Viver?
El codi postal de Baró de Viver és el 08030. Els codis postals no segueixen els límits dels barris.
Quants pisos turístics hi ha a Baró de Viver?
Al registre municipal no hi consta cap pis turístic en aquest barri. La mitjana de la ciutat és de 6,2 per cada 1.000 habitants.
Quantes obres hi ha a Baró de Viver?
Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 8 obres a Baró de Viver, amb 234.694 € d’import (lloc 69 de 73 en diners).
Quant soroll hi ha i quant IBI es paga a Baró de Viver?
El 19,9% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 24,0%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 0,2 M€ d’IBI el 2026, uns 208 € de mitjana per habitatge.
De qui són els habitatges de Baró de Viver?
El 10,7% dels 918 habitatges de Baró de Viver són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 62 dels 73 barris. Les empreses hi tenen l’1,6% dels habitatges i l’administració pública, el 9,8%. Dades de 2025 de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona; no equivalen a la definició legal de gran tenidor.
Open Data BCN · Població per sexe (padró de l’1 de gener de 2026) · Renda disponible de les llars per càpita (2023) · Habitatges d’ús turístic · Arbrat viari (recompte del 07.10.2026) · Adreces postals elementals · Unitats administratives (límits i superfície). Propietat dels habitatges: Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona, 2025.
Fonts i mètode →