Salta al contingut
BBCN.DADES
← Horta-Guinardó36
BARRI DE BARCELONA · HORTA-GUINARDÓ

La Font d’en Fargues

Habitants, renda, pisos turístics, propietaris dels habitatges, arbres i codis postals de la Font d’en Fargues, amb fonts oficials.

DADES VERIFICABLES
PDFInforme de la Font d’en FarguesTotes les xifres del barri en una pàgina, per desar en PDF o imprimir
POBLACIÓ9.845

habitants · padró de 2026 · lloc 58 de 73

RENDA PER PERSONA29.694 €

2023 · lloc 13 de 73

PISOS TURÍSTICS4

0,4 per cada 1.000 habitants

DENSITAT150

habitants per hectàrea · 65,7 ha

ARBRES AL CARRER1.149

117 per cada 1.000 habitants

CONTEXT

El barri de la Font d’en Fargues

És un barri de cases amb jardí que es va urbanitzar al segle XX com a zona residencial. Pren el nom d’una font.

EN XIFRES

Com és la Font d’en Fargues?

La Font d’en Fargues és un dels 11 barris del districte d'Horta-Guinardó. Hi viuen 9.845 persones, el 5,4% dels habitants del districte, en 65,7 hectàrees.

La renda disponible per persona el 2023 era de 29.694 €, un 28% per sobre de la mitjana del districte (23.161 €). En renda ocupa el lloc 13 dels 73 barris de Barcelona.

Al registre municipal hi consten 4 pisos turístics, 0,4 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2. Registre i anuncis →

A Airbnb hi havia 4 pisos sencers anunciats a la Font d’en Fargues per a estades de fins a 31 nits: 0 sense número de registre i 2 amb un número que no és al registre municipal. A més, 2 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 72,7% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).

El 2,5% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 4,4%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 2,7 M€ d’IBI el 2026, uns 547 € de mitjana per habitatge.

Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 8 obres a la Font d’en Fargues, amb 2,2 M€ d’import (lloc 54 de 73 en diners). Obres i diners →

SITUACIÓ

On és la Font d’en Fargues?

En verd fosc, la Font d’en Fargues; en verd clar, la resta de barris del districte d'Horta-Guinardó. Prem un altre barri per obrir-ne la fitxa.

COMPARACIÓ

La Font d’en Fargues, el districte i la ciutat

IndicadorLa Font d’en FarguesHorta-GuinardóBarcelona
Habitants · 20269.845183.0061.729.963
Renda per persona · 202329.694 €23.161 €—
Habitants per hectàrea150154170
Pisos turístics per 1.000 habitants0,41,46,2
Arbres al carrer per 1.000 habitants1176684
Habitatges de titulars amb 5 o més · 20257,4%16,3%22,8%
Habitatges d’empreses · 20253,9%7,1%12,0%

La renda del barri i la del districte són la mitjana de les seves seccions censals. El conjunt de dades no publica una xifra equivalent per a tota la ciutat. Les xifres de propietat del districte són la mitjana dels seus barris ponderada per habitatges.

PROPIETAT · 2025

De qui són els habitatges de la Font d’en Fargues?

El 7,4% dels 4.277 habitatges de la Font d’en Fargues són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 69 dels 73 barris.

Les empreses hi tenen el 3,9% dels habitatges i l’administració pública, el 0,3%.

  • Particulars 95,1%
  • Empreses 3,9%
  • Administració 0,3%
  • Altres 0,7%

Dades de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona. Compten els pisos que cada titular té dins de Barcelona i no equivalen a la definició legal de gran tenidor. Veure el rànquing dels 73 barris →

CODI POSTAL

Quin codi postal té la Font d’en Fargues?

El codi postal de la Font d’en Fargues és el 08032.

Només es mostren els codis amb un 5% o més de les adreces del barri.

BARRIS BESSONS

Quins barris s’assemblen a la Font d’en Fargues?

Els tres barris amb les xifres més semblants en habitants, renda, densitat, pisos turístics, arbres i propietat dels habitatges.

Busques un barri amb unes altres característiques? Prova Troba el teu barri.

AVISOS

Vols saber quan canviïn les dades de la Font d’en Fargues?

T’enviem un correu quan publiquem dades noves d’aquest barri: habitants, renda, pisos turístics, propietat dels habitatges, arbres, obres noves i canvis grans als anuncis d’Airbnb. Res més, i sense publicitat.

Només fem servir el correu per enviar-te aquests avisos. Et pots donar de baixa des de qualsevol correu.

PREGUNTES FREQÜENTS

La Font d’en Fargues en dades

Quants habitants té la Font d’en Fargues?

La Font d’en Fargues té 9.845 habitants segons el padró municipal de l’1 de gener de 2026. És el barri número 58 dels 73 de Barcelona per població.

A quin districte pertany la Font d’en Fargues?

La Font d’en Fargues és un barri del districte d'Horta-Guinardó, que té 11 barris i 183.006 habitants.

Quina és la renda per persona a la Font d’en Fargues?

La renda disponible de les llars per persona era de 29.694 € el 2023. És la mitjana de les 7 seccions censals del barri.

Quin codi postal té la Font d’en Fargues?

El codi postal de la Font d’en Fargues és el 08032. Els codis postals no segueixen els límits dels barris.

Quants pisos turístics hi ha a la Font d’en Fargues?

Al registre municipal hi consten 4 pisos turístics, 0,4 per cada 1.000 habitants. La mitjana de la ciutat és de 6,2.

Quants pisos s’anuncien a Airbnb a la Font d’en Fargues?

A Airbnb hi havia 4 pisos sencers anunciats a la Font d’en Fargues per a estades de fins a 31 nits: 0 sense número de registre i 2 amb un número que no és al registre municipal. A més, 2 s’anunciaven com a lloguer de temporada, de més de 31 nits. El 72,7% dels anuncis del barri són d’amfitrions amb més de cinc anuncis (Inside Airbnb, 17/9/2026).

Quantes obres hi ha a la Font d’en Fargues?

Al registre d’obres a l’espai públic hi ha 8 obres a la Font d’en Fargues, amb 2,2 M€ d’import (lloc 54 de 73 en diners).

Quant soroll hi ha i quant IBI es paga a la Font d’en Fargues?

El 2,5% dels veïns viuen exposats a més de 65 decibels de mitjana diària i el 4,4%, a més de 55 de nit (Mapa Estratègic de Soroll 2022). L’Ajuntament hi va cobrar 2,7 M€ d’IBI el 2026, uns 547 € de mitjana per habitatge.

De qui són els habitatges de la Font d’en Fargues?

El 7,4% dels 4.277 habitatges de la Font d’en Fargues són de titulars amb cinc pisos o més a Barcelona; a tota la ciutat, el 22,8%. És el lloc 69 dels 73 barris. Les empreses hi tenen el 3,9% dels habitatges i l’administració pública, el 0,3%. Dades de 2025 de l’Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona; no equivalen a la definició legal de gran tenidor.

FONTS OFICIALS

Open Data BCN · Població per sexe (padró de l’1 de gener de 2026) · Renda disponible de les llars per càpita (2023) · Habitatges d’ús turístic · Arbrat viari (recompte del 07.10.2026) · Adreces postals elementals · Unitats administratives (límits i superfície). Propietat dels habitatges: Observatori Metropolità de l’Habitatge de Barcelona, 2025.

Fonts i mètode →